Odbori
Člankom 44. Statuta Primorsko-goranske županije propisano je da Županijska skupština Primorsko-goranske županije ima slijedeća stalna radna tijela:
- Mandatni odbor,
- Odbor za izbor, imenovanja i dodjelu povelja i priznanja,
- Odbor za statutarno-pravna pitanja,
- Odbor za proračun i financije
- Odbor za gospodarski razvoj i infrastrukturu
- Odbor za prostorno uređenje i zaštitu okoliša
- Odbor za zdravstvo
- Odbor za socijalnu skrb
- Odbor za socijalno partnerstvo i civilno društvo
- Odbor za kulturu
- Odbor za sport i tehničku kulturu
- Odbor za odgoj, obrazovanje i školstvo
- Odbor za znanost i tehnologije
- Odbor za lokalnu i regionalnu samoupravu
- Odbor za međunarodnu i regionalnu suradnju
- Odbor za turizam
- Odbor za pomorstvo, promet i veze
- Odbor za pomorsko dobro i morske luke
- Odbor za ljudska prava i nacionalne manjine
Sastav, broj članova, djelokrug i način rada radnih tijela utvrđuje se Poslovnikom Županijske skupštine.
Na 1. konstituirajućoj sjednici Županijske skupštine održanoj 19. lipnja 2017. izabrani su članovi 2 odbora:
Mandatni odbor:
- Srđan Srdoč, predsjednik
- Đurđica Tancabel, članica
- Čedomir Dundović, član
Odbor za izbor, imenovanja i dodjelu povelja i priznanja:
- Loris Rak, predsjednik
- Davor Zubović, potpredsjednik
- Željko Lambaša, član (od 22. veljače 2018. godine Gabrijela Gorjanac Kapša, od 13. prosinca 2018. godine opet Željko Lambaša)
- Dinko Beaković, član (od 21. rujna 2017. godine Lovorko Gržac)
- Nerea Pulić, članica
Na 2. konstituirajućoj sjednici Županijske skupštine održanoj 13. srpnja 2017. godine izabrani su članovi jednog odbora.
Odbor za statutarno-pravna pitanja:
- Petar Petrinić, predsjednik
- Iva Vrkić, potpredsjednica
- Davor Košmrlj, član
- Petra Mandić, članica
- Marko Spes, član (od 26. travnja 2018. godine Bojan Tomić)
Na 3. sjednici Županijske skupštine održanoj 20. srpnja 2017. izabrani su članovi 5 odbora:
Odbor za proračun i financije:
- Vesna Buterin, predsjednica
- Ante Županić, potpredsjednik
- Jagoda Ugrin, članica
- Tatjana Luksetić, članica
- Sanja Beljan Brkić, članica
Odbor za zdravstvo:
- Mladen Prenc, predsjednik
- Avelino Baretić, potpredsjednik, (od 21. rujna 2017. g. Grgo Martinović)
- Nikola Lazić, član
- Neven Čače, član
- Rudolf Ljubičić, član
Odbor za sport i tehničku kulturu:
- Dean Caput, predsjednik
- Zoran Miličković, potpredsjednik
- Milena Žitić, članica
- Dejan Ljubiša, član
- Marijan Majnarić, član
Odbor za pomorstvo, promet i veze:
- Hrvoje Burić, predsjednik
- Goran Rački, potpredsjednik
- Marin Barać, član
- Jadranka Horvat, članica
- Anto Zovko, član
Odbor za pomorsko dobro i morske luke:
- Norbert Mavrinac, predsjednik
- Bojan Hodap, potpredsjednik
- Marko Vukelić, član
- Damir Pilepić, član
- Bojan Kreso, član
Na 5. sjednici Županijske skupštine održanoj 21. rujna 2017. izabrani su članovi 11 odbora:
Odbor za gospodarski razvoj i infrastrukturu:
- Edvard Badurina, predsjednik (od 30. svibnja Robert Marčelja)
- Nenad Marinac, potpredsjednik
- Branko Grašo, član
- Ante Periš, član ( od 27. rujna 2018. godine Damir Dumančić)
- Martin Kvaternik, član
Odbor za prostorno uređenje i zaštitu okoliša:
- Sonja Polonijo, predsjednica
- Dario Konta, potpredsjednik
- Nataša Miljak, članica (od 17. svibnja 2018. godine Emin Mašinović)
- Manda Tadej, članica
- Anet Trope, članica
Odbor za socijalnu skrb:
- Avelino Baretić, predsjednik
- Gordana Saršon, potpredsjednica
- Radoslav Medica, član
- Tatjana Šepić, članica (od 27. rujna 2018. godine Tomislava Zečević Pedić)
- Edmond Tić, član
Odbor za socijalno partnerstvo i civilno društvo:
- Marko Mataja-Mafrici, predsjednik
- Siniša Ferenčić, potpredsjednik
- Loren Kolenc, članica
- Ljubica Stojanović, članica
- Dina Šverko, članica
Odbor za kulturu:
- Davor Jurčić, predsjednik
- Nives Žauhar, potpredsjednica
- Nina Štimac Grbac, članica (od 23. studenog 2017. godine Vojin Božović, a od 30. svibnja 2019. godine Nevenka Česal)
- Ivica Brusić, član
- Darko Kavain, član (od 29. ožujka 2018. godine Ljiljana Bevandić)
Odbor za odgoj, obrazovanje i školstvo:
- Neda Eleta-Barišić, predsjednica
- Marija Crnić-Martinović, potpredsjednica
- Antonija Španjol-Faflja, članica (od 20. prosinca 2018. Stanko Vučetić)
- Gordana Gerić-Paulić, članica
- Vedran Vivoda, član (od 13. prosinca 2018. Andrej Briščik, a od 18. i 25. srpnja 2019. godine opet Vedran Vivoda)
Odbor za znanost i tehnologije:
- Čedomir Dundović, predsjednik
- Ivan Gržeta, potpredsjednik
- Jasna Bićanić, članica
- Jadran Rubeša, član
- Frane Gabrić, član
Odbor za lokalnu i regionalnu samoupravu:
- Dušan Kotur, predsjednik
- Goran Šajina, potpredsjednik
- Branko Juretić, član
- Larisa Mandić, članica
- Miran Pendić, član
Odbor za međunarodnu i regionalnu suradnju:
- Dino Jardas, predsjednik
- Adelina Kunst, potpredsjednica
- Viliam Floridan, član (od 29. ožujka 2018. godine Davor Willheim)
- Davorin Borščak, član
- Goran Mavrinac, član
Odbor za turizam:
- Marin Lazarić, predsjednik
- Marijan Zubalj, potpredsjednik
- Gabrijela Gorjanac Kapša, članica
- Lana Babić, članica
- Vladimir Šimunić, član
Odbor za ljudska prava i nacionalne manjine:
- Milan Eraković, predsjednik
- Jasna Granić Ranić, potpredsjednica
- Dušan Sekulić, član
- Iva Džaja, članica
- Robert Cifrek, član